MASZ PYTANIA? +48 533-704-702
OTWARTE PON-PT 8:00 - 17:00

LAKIEROBEJCA DO DESKI ELEWACYJNEJ WINCHESTER 100ml

Czas nadania wysyłki:Wysyłka w przeciągu 4-6 dni
Symbol towaru: bejca-winchester
Cena netto:22,76 zł
Pojemność: 100.00ml
27,99złbrutto
w tym 23% VAT
Cena za 100ml - 27,99zł brutto
Ostatnia najniższa cena: 27,99zł brutto
Cena początkowa: 30,79zł brutto
Koszty wysyłki uzależnione są od wymiarów i wagi produktów.
Dokładna cena podana jest zawsze w koszyku.

LAKIEROBEJCA DO ŚCIENNYCH, ELASTYCZNYCH DESEK DEKORACYJNYCH IMITUJĄCYCH DREWNO MARKI STYRMANN - 100ml


KOLOR: WINCHESTER

 

PARAMETRY PRODUKTU:

⏩ Opakowanie: 100ml

⏩ Kolor: Winchester (deska w kolorze Winchester dostępna na innej aukcji)

⏩ Marka: Styrmann

 

INSTRUKCJA UKŁADANIA DESKI

 

1. NAKŁADANIE KLEJU

Klej nakładamy pacą zębatą 4mm na powierzchni od 2-3 m² (w zależności od szybkości wysychania kleju). Optymalna temperatura +10°C do +25°C. Zaleca się klej FST-11.

 

2. DOCINANIE DESEK

Deski docinamy na odpowiedni wymiar ostrym nożem do wykładzin przy pomocy kątownika. W razie potrzeby wyrównujemy krawędzie papierem ściernym.

 

3. UKŁADANIE DESEK

Na nałożony klej dociskamy deskę od środka do krawędzi bocznych wyciskając jego nadmiar. Klejenie rozpoczynamy od górnej linii układania. W razie potrzeby docinamy deski na odpowiedni wymiar.

 

4. DOCISKANIE WAŁKIEM

Po ułożeniu desek na pow. 2-3 m² każdą z desek po kolei dociskamy twardym wałkiem w celu likwidacji ewentualnych pustych przestrzeni pod deskami. Nadmiar kleju natychmiast usuwamy mokrą szmatką lub gąbką aby uniknąć zabrudzeń.

 

5. USUWANIE NADMIARU KLEJU

Wzdłuż dolnej krawędzi ułożonej dociśniętej deski usuwamy szpachelką nadmiar kleju. Ma to na celu uniknięcie zabrudzeń klejem wyciskanym przez szczeliny po dociśnięciu kolejnej deski.

 

6. MALOWANIE / IMPREGNOWANIE

Deskę bezbarwną po ułożeniu malujemy specjalnym lazurem impregnującym w kolorze wybranym z palety Fasatta Barva. Deski barwione fabrycznie zaleca się zabezpieczyć, pokrywając gotową powierzchnię bezbarwnym lakierem akrylowym FST-12. Impregnowanie uniemożliwi penetrację wody w szczelinach między deskami.

 

SPOSÓB UŻYCIA

Podłoże musi być mocne, czyste i suche. Pylące i mało spoiste podłoże gruntować gruntami stosowanymi pod tynki akrylowe.

Dla uzyskania pożądanego efektu końcowego do przyklejenia deski dekoracyjnej Fasatta powinien być używany klej FST-11. Gdy zachodzi konieczność szybkiego montażu lub w warunkach niskich temp. (około +5°C) można stosować kleje montażowe do zastosowań zewnętrznych (zaleca się przeprowadzić próby klejenia i uzyskiwanej przyczepności). Klej nanosić pacą zębatą 4 mm na powierzchnię 2-3 m² (zależy od warunków atmosferycznych wpływających na czas schnięcia kleju). Optymalna temp. klejenia +10°C do +25°C. Zużycie około 2 kg/m².

Nie rozcieńczać kleju wodą. Powierzchnie wyklejone chronić przed nasłonecznieniem i opadami do czasu wyschnięcia kleju (2-5 dni, osłaniać siatką, itp.) Przed rozpoczęciem wyklejania wyznaczyć górną linię klejenia i ewentualnie linie boczne. Układanie rozpoczynamy od górnej linii, w razie konieczności przycinamy. Przyłożoną deskę mocno dociskamy. Po sprawdzeniu położenia dociskamy jeszcze raz wałkiem o twardej powierzchni i odpowiedniej szerokości. Przed klejeniem następnej deski usuwamy wzdłuż dolnej krawędzi  poprzedniej deski nadmiar kleju. Unikniemy w ten sposób zbyt dużych zabrudzeń desek przez nadmiar kleju wyciskanego szczelinami między kolejnymi deskami.

Ewentualne zabrudzenia czyścimy mokrą szmatką lub gąbką zaraz po wyciśnięciu kleju. Wyklejone powierzchnię można dodatkowo zabezpieczyć przez pomalowanie bezbarwnym lakierem akrylowym FST-12.

 

NA INNYCH NASZYCH AUKCJACH ZNAJDĄ PAŃSTWO:

⏩ Klej do deski elewacyjnej

⏩ Lakier do deski elewacyjnej

⏩ Deski elewacyjne (m.in. Złoty Dąb, Klasyczny Orzech, Winchester)

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Podobne produkty
27,99zł brutto
w tym 23% VAT
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
824,99zł brutto
w tym 23% VAT
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ