SIKA REPAIR 20F ZAPRAWA CEMENTOWA NAPRAWCZA I WYRÓWNAWCZA 25kg

Czas nadania wysyłki:Wysyłka w 24h
Symbol towaru: SIKA-REPAIR-20F
Cena netto:86,98 zł
Waga: 25.00Kg
106,99złbrutto
w tym 23% VAT
Cena za 1Kg - 4,28zł brutto
Ostatnia najniższa cena: 106,99zł brutto
Cena początkowa: 105,59zł brutto
Koszty wysyłki uzależnione są od wymiarów i wagi produktów.
Dokładna cena podana jest zawsze w koszyku.

SIKA REPAIR 20F ZAPRAWA CEMENTOWA NAPRAWCZA I WYRÓWNAWCZA 25kg 

 

 

 

OPIS PRODUKTU:

Sika® Repair-20 F jest gotową, jednoskładnikową zaprawą polimerowo-cementową (PCC), zawierającą mikrokrzemionkę, zbrojoną włóknami syntetycznymi.

Sika® Repair-20 F w systemie Sika® Repair F jest zaprawą naprawczą i wyrównawczą do wypełniania ubytków betonu z zastosowaniem lub bez warstwy sczepnej Sika® Repair-10 F. Zaprawę można nanosić metodą ręczną lub metodą natrysku na mokro. Sika® Repair-20 F spełnia wymagania dla zaprawy naprawczej klasy R3 zgodnie z PN-EN 1504-3.

 

DANE PRODUKTU:

✅ Opakowanie: 25kg

✅ Ilość: 1szt

✅ Temperatura aplikacji: 5 ─ 30 °C

✅ Marka: Sika

✅ Wygląd / Barwa: Szary proszek

✅ Wydajność: ~18,5 kg/m2/cm

 

ZALETY PRODUKTU:

⏩ Materiał dostarczany w stanie gotowym do użycia, wymaga wymieszania jedynie z wodą

⏩ Łatwość przygotowania i aplikacji

⏩ Możliwość uzyskania równej, gładkiej powierzchni

⏩ Klasa R3 zgodnie z normą PN-EN 1504-3

⏩ Dobre właściwości mechaniczne, szczelność

⏩ Odporność na agresję chemiczną

 

ZASTOSOWANIE:

Sika® Repair-20 F przeznaczona jest do napraw konstrukcyjnych i niekonstrukcyjnych metodą ręczną betonów narażonych na zwiększoną agresję środowiska, np.: w budownictwie ogólnym, budownictwie hydrotechnicznym: zapory, tamy, zbiorniki kanały, oczyszczalnie ścieków, w górnictwie: szyby, chodniki, wyrobiska podziemne, itp.

  • Odpowiednia do prac naprawczych (zasada 3, metody 3.1 i 3.2 normy PN-EN 1504-9). Naprawa złuszczonego lub uszkodzonego betonu w budynkach i innych konstrukcjach żelbetowych (ręczne nakładanie zaprawy naprawczej, nadłożenie warstwy zaprawy).
  • Odpowiednia do konstrukcyjnego wzmocnienia (zasada 4, metoda 4.4 normy PN-EN 1504-9). Zwiększenie nośności konstrukcji betonowej przez dodanie warstwy zaprawy.
  • Odpowiednia do zachowania lub przywrócenia pasywności (zasada 7, metoda 7.1 i 7.2 normy PN-EN 1504-9). Zwiększenie grubości otuliny zbrojenia i wymiana zniszczonego lub skarbonatyzowanego betonu.

W systemie napraw betonu Sika® Repair F zaprawa Sika® Repair-20 F przeznaczona jest do lokalnego wypełniania ubytków w warstwach o grubości do 3 cm i do wyrównywania powierzchni betonowych w warstwach o grubości od 0,5 do 1,5 cm. Sika® Repair-20 F dostosowana jest do nanoszenia bez użycia warstwy sczepnej. W szczególnych przypadkach warstwa sczepna może okazać się technologicznie niezbędna, jak np.:

  • na gładkich podłożach
  • w pozycji przewieszonej i sufitowej
  • przy obciążeniach dynamicznych, jak wibracje, przejazdy pojazdów, szoki termiczne, itp.

Jako warstwę sczepną należy wtedy stosować Sika® Repair-10 F.

 

APROBATY / CERTYFIKATY:

Wyrób do ochrony przed korozją zgodnie z PN-EN 1504-7:2007, deklaracja właściwości użytkowych w oparciu o certyfikat zgodności zakładowej kontroli produkcji wydany przez notyfikowaną jednostkę certyfikującą zakładową kontrolę produkcji, oznakowany znakiem CE.

 

MIESZANIE:

Do przygotowanego wcześniej mieszalnika wlać odmierzoną ilość wody. Rozpocząć mieszanie wsypując w sposób ciągły proszek Sika® Repair-20 F. Po wsypaniu całej ilości mieszać jeszcze przez co najmniej 3 minuty, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji.

Do mieszania należy stosować wolnoobrotowe (maks. 500 obr./min.) mieszadło elektryczne.

 

APLIKACJA:

Sika® Repair-20 F może być stosowana przy użyciu tradycyjnych technik. Zaprawę można nanosić metodą ręczną lub metodą natrysku na mokro.

Przed naniesieniem zaprawy podłoże powinno być wstępnie zwilżone do stanu matowo-wilgotnego. Nadmiar wody należy usunąć.

Jeżeli stosowana jest warstwa sczepna nanieść Sika® Repair-10 F na przygotowane podłoże sztywnym pędzlem dokładnie wcierając ją w powierzchnię, wyprowadzając ją również poza krawędzie rozkucia.

Zaprawę naprawczą Sika® Repair-20 F nanosić na świeżą warstwę sczepną metodą "mokre na mokre" za pomocą kielni lub pacy na odpowiednią grubość. Nanoszoną warstwę mocno docisnąć do podłoża, a następnie usunąć narzędzie ruchem "ścinającym" w bok.

Jeśli stosowanie warstwy sczepnej nie jest konieczne, zaprawę Sika® Repair-20 F układać w ten sam sposób na matowo-wilgotnym podłożu betonowym.

Nie zacierać "siłowo" powierzchni świeżo ułożonego materiału. Dopuszcza się jej delikatne zagładzenie za pomocą wilgotnych pac gąbkowych lub filcowych po wstępnym "ściągnięciu" zaprawy.

 

  • Marka: Sika

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Podobne produkty
33,89zł brutto
w tym 23% VAT
125,99zł brutto
w tym 23% VAT
90,99zł brutto
w tym 23% VAT