MASZ PYTANIA? +48 533-704-702
OTWARTE PON-PT 8:00 - 17:00

CEKOL C-40 SZPACHLÓWKA DO SPOIN GK 16 kg

Czas nadania wysyłki:Wysyłka w 24h
Symbol towaru: C-40-16kg
Ean: 5906474400160
Cena netto:64,95 zł
Waga: 16.00Kg
79,89złbrutto
w tym 23% VAT
Cena za 1Kg - 4,99zł brutto
Ostatnia najniższa cena: 79,89zł brutto
Cena początkowa: 94,59zł brutto
Koszty wysyłki uzależnione są od wymiarów i wagi produktów.
Dokładna cena podana jest zawsze w koszyku.

CEKOL C-40 SZPACHLÓWKA DO SPOIN 16kg

 

Dane techniczne:

 • Spełnia wymagania: PN-EN 13963 Typ 4B
 • Proporcje mieszanki: około 0,40 l wody na 1 kg suchego proszku
 • Czas zużycia zaprawy: 30 minut
 • Wydajność: 1 kg/około 7 metrów bieżących spoin
 • Temperatura wykonywania prac: +5 ºC do +25 ºC
 • Przyczepność do podłoża płyta gipsowo-kartonowa: ≥ 0,4 N/mm²
 • Przyczepność do podłoża beton: ≥ 1 N/mm²
 • Wytrzymałość złącza: > 350 N
 • Początek wiązania: ≥ 60 min
 • Wytrzymałość na zginanie: ≥ 4 N/mm²
 • Wytrzymałość na ściskanie: ≥ 10 N/mm²
 • Reakcja na ogień: A1
 • Produkt posiada: Atest higieniczny
 • Opakowanie 16kg

 

Zastosowanie:

CEKOL C-40 jest świetnym materiałem do ręcznego spoinowania płyt gipsowo-kartonowych bez konieczności stosowania taśmy wzmacniającej. Swoje zastosowanie znajduje również przy uzupełnianiu pęknięć i rys powstałych na powierzchni ścian i sufitów.

 

Właściwości:

CEKOL C-40 jest suchą mieszanką wysokiej jakości gipsów, naturalnych wypełniaczy i środków modyfikujących. Zawiera włókna celulozowe i poliamidowe. Przeznaczony jest do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych i gipsowych. CEKOL C-40 jest nietoksyczny w użyciu i podczas eksploatacji. Jest produktem łatwym w użyciu, o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Dzięki zastosowaniu szerokiej gamy dodatków, CEKOL C-40 jest produktem o podwyższonej wytrzymałości i elastyczności, co pozwala w standardowych warunkach na rezygnację z użycia taśmy. CEKOL C-40 należy stosować wyłącznie wewnątrz budynków. Szlifowany, po całkowitym wyschnięciu, odpowiednio dobranym papierem ściernym lub siatką z poliwęglanu, daje idealnie gładką powierzchnię.

 

Przygotowanie podłoża:

Zaprawa posiada doskonałą przyczepność do podłoży gipsowych i gipsowo-kartonowych, może być stosowana także na podłożach betonowych i innych podłożach mineralnych. Przed spoinowaniem powierzchnię i bruzdę należy starannie oczyścić z pyłu i elementów trwale z nią niezwiązanych. Podłoże powinno być czyste, zwarte, nośne i wolne od zatłuszczeń. Farby, luźne ziarenka piasku i tynku oraz wszelkie warstwy trwale niezwiązane z podłożem należy usunąć. Elementy stalowe należy zabezpieczyć antykorozyjnie.

 

Wykonanie:

Zawartość opakowania wsypać do odmierzonej ilości wody i dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej, gęstej masy, stosując około 0,45 litra wody na 1 kg suchego proszku. Należy wsypywać proszek do wody. Pozostawić na 2 minuty i dokładnie wymieszać. Po wymieszaniu masa jest gotowa do użycia. Spoinować płyty za pomocą narzędzi nierdzewnych (stalowych lub plastikowych). Zaprawę zużyć w ciągu 30 minut. Po wstępnym stwardnieniu zaprawy można przeprowadzić drobne, wykończeniowe korekty powierzchni. Ostateczne wygładzenie powierzchni wykonać należy po całkowitym wyschnięciu zaprawy, papierem ściernym lub siatką poliwęglanową o coraz drobniejszym uziarnieniu

 

Przechowywanie:

Przechowywać należy w pomieszczeniach suchych, w oryginalnych opakowaniach.

 • Marka: Cekol

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.
E-mail:
Telefon:
Pytanie:

Podobne produkty
36,59zł brutto
w tym 23% VAT
82,85zł brutto
w tym 23% VAT
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
15,98zł brutto
w tym 23% VAT
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ
15,99zł brutto
w tym 23% VAT
OCZEKUJEMY NA DOSTAWĘ